Oferta

Blaty kuchenne

Kuchenne blaty granitowe zyskują coraz większą popularność.

Ważną ich cechą jest naturalność: nie zawierają związków chemicznych, przez co są bezpieczne dla zdrowia.

Blaty granitowe są odporne na ścieranie, wysoką temperaturę (można stawiać gorące naczynia), zarysowania, uderzenia i zaplamienie. Gładka i błyszcząca powierzchnia pozwala na łatwe utrzymanie w czystości, a jednocześnie jest przyjemna w dotyku.


Blaty łazienkowe

Bogactwo faktur i kolorów, daje nieograniczone możliwości kształtowania przestrzeni.

Blaty łazienkowe wykonane z granitu, marmury lub trawertynu mają bogatą kolorystykę, nieograniczone wręcz wzornictwo.

Najwyższa jakość użytego kamienia do produkcji blatów łazienkowych, okładzin ścian, podłóg, pozwala na zachowanie pięknego wyglądu przez lata. Nie bez znaczenia są również właściwości naturalnego kamienia: odporność na ścieranie, zaplamienia, gładka i błyszcząca powierzchnia pozwalająca na łatwe utrzymanie w czystości.


Kamień w łazience

Kamień naturalny nadaje łazience szlachetny i niepowtarzalny charakter.

Bez przeszkód możemy tu stosować zarówno marmur, granit, jak i trawertyn.

Łazienka, nawet bardzo mała, nabiera wytworności i może z powodzeniem pełnić w mieszkaniu rolę pomieszczenia reprezentacyjnego. Szczególnie łazienki połączone ze strefą ogólną mieszkania, dostępne dla gości powinny współgrać ze stylem pomieszczeń tej strefy.

Od kreatywności projektanta zależy w jaki sposób kamień zostanie położony na powierzchni podłogi czy ścian; czy będą to duże tafle, czy niewielkie, może rozdrobnione.


Kominki

Ludzie od najdawniejszych czasów gromadzili się wokół domowego ogniska. Dziś rolę miejsca skupiającego wokół siebie rodziny coraz częściej spełniają kominki. Bardzo modny element wyposażenia budynków, szczególnie domów jednorodzinnych. Kominki spełniają w domu funkcje dekoracyjne i estetyczne. W domach, tworzą przytulny nastrój, a zarazem stanowią wydajne i efektowne źródło ciepła.

Kominki ze względu na typ obudowy możemy podzielić na:

  • kominki rustykalne,
  • kominki nowoczesne (awangardowe),
  • kominki klasyczne i portale kominkowe.

Kominki rustykalne to obudowy kominkowe najczęściej wykonane z łupanego piaskowca w połączeniu z blatem klinkierowym. Obudowy kominkowe rustykalne posiadają najczęściej drewnianą belkę nad wkładem i wnękę na drewno pod wkładem.

Kominki nowoczesne (awangardowe) to obudowy kominkowe, które kształtem przypominają bryły, począwszy od piramid, walców, graniastosłupów Obudowy kominkowe nowoczesne (awangardowe) wykończone są marmurem lub piaskowcem połączonym ze szkłem lub metalami.

Kominki klasyczne wykonane są z marmuru lub piaskowca. Ich forma jest prosta a zarazem bardzo elegancka.

Portale kominkowe wykonane są z marmuru lub granitu.

 


Parapety

Zalety parapetów wykonanych z kamienia naturalnego:

  • Bardzo wytrzymałe i odporne na warunki atmosferyczne.
  • Bardzo estetyczne, poprawiają wygląd każdego wnętrza.
  • Przeznaczone do montażu z oknami z PVC, drewnianymi i wykonanymi z aluminium.
  • Granity mają mało porów i są odporne na ścieranie.
  • Ze względu na swoje właściwości granit jest bardzo dobrym materiałem na parapety oraz wszelkiego rodzaju okładziny zewnętrzne.